czwartek, 1 listopada 2012

Otyłość to choroba

Otyłość jest chorobą na którą zapada wiele z nas. Często jednak sporej nadwagi nie traktujemy jak choroby. Po prostu ją mamy i już, a przecież taka sytuacja może być dla nas bardzo niebezpieczna. Ludzie otyli borykają się z wieloma problemami natury zdrowotnej. Wysiadają im stawy, układ krążenia, wszystkie narządy są otłuszczone.


Gdy zaczynamy mieć kłopoty ze zdrowiem, wiele osób z nadwagą zabiera się za stosowanie diety. Często lekarz tego od nas wymaga, nie zgadza się na leczenie jeżeli nie będziemy się odchudzać. Dlatego musimy wybierać diety, które nie będą dla nas zbyt uciążliwe i pozwolą nam na systematyczne zrzucanie kilogramów. Diety wymagające dużego poświęcenia, niwelujące z naszych posiłków wszystkie witaminy są za bardzo rygorystyczne. Diety to także odpowiednie żywienie i produkty składowe. O takie lepiej zadbać od samego początku (warto czytać chociażby takie serwisy http://zywnoscbio.pl/ gdzie znajdzie się kilka słów o właściwościach produktów) Pozwalają nam schudnąć jednak, zbędne kilogramy wracają do nas jak bumerang. Wtedy nasz organizm nie chudnie już tak łatwo jak poprzednio ponieważ zapamiętuje sobie kryzys, i wszystkie kalorie gromadzi w tkankę tłuszczową na wypadek gdybyśmy znowu chcieli go pozbawić jedzenia.

2 komentarze:

 1. Jak najbardziej się z tym zgadzam. Odpowiednia dieta ma kluczowe znaczenie nie tylko dla regulacji wewnętrznej organizmu, ale również dla naszej skóry. Cera potrzebuje też substancji odżywczych w postaci witamin i minerałów. Wpływ diety na naszą skórę - tutaj jest odpowiednia lektura http://tolpa.pl/porady/twarz/dieta-a-skora-sucha.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja dorzucę jeszcze kilka fajnych porad, które ściśle wiążą się z otyłością:
   http://tolpa.pl/porady/cialo/cellulit.
   O problemie cellulitu u kobiet chyba nie trzeba nikogo edukować, ale garść dodatkowych informacji z pewnością się przyda :)

   Usuń