piątek, 26 maja 2017

Sposób na piękną cerę (dieta a może kosmetyki)

sposob na piekna cere
Skóra zarówno na twarzy jak i na całym ciele wymaga pielęgnacji. Określenie ‘jesteś tym co jesz’ jest idealnym odzwierciedleniem – zazwyczaj na twarzy każdego człowieka. Oprócz dobrych kremów, toników, żelów i innych kosmetyków pielęgnacyjnych równie ważna (o ile nie najważniejsza) jest dieta i sposób odżywiania. Niektóre produkty odpowiedzialne są za gładką i lśniącą cerę, inne sprawiają, że nagle pojawia się trądzik, plamy na skórze i pękają naczynka. Zdrowa dieta może zdziałać cuda i sprawić, że cera stanie się promienna i bez niedoskonałości.

Co jeść aby cieszyć się piękną cerą?

Życie w dzisiejszych czasach nie jest łatwe. Dookoła czyha wiele ‘zła’, które odbija się na ludzkim zdrowiu. Stres, życie w biegu, chemiczne jedzenie – to wszystko bezpośrednio wpływa na skórę. Często pielęgnacja zewnętrzna – w postaci kosmetyków nie wystarcza, dlatego kluczem do sukcesu może okazać się dieta. W diecie każdego człowieka powinny znaleźć się przede wszystkim NNKT, czyli niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Kwasy omega-3 przyspieszają regenerację skóry, staje się ona bardziej odporna oraz spowalnia procesy starzenia. Kwasy omega-3 to wewnętrzny balsam dla osób, które mają suchą skórę bądź są alergikami. Skutecznie zmniejszają zaczerwienienia, podrażnienia i obrzęki. Aby zaopatrzyć organizm w kwasy omega-3 należy jeść przede wszystkim morskie ryby. Dodatkowo, NNKT znajdują się także w olejach roślinnych.
Drugą, bardzo ważną grupą w żywności, które mają bezpośredni wpływ na cerę są antyoksydanty. Inaczej – przeciwutleniacze czyli związki, które osłabiają działanie wolnych rodników. Antyoksydanty najlepiej dostarczać dwojako – za pomocą kosmetyków oraz diety. W żywności, przeciwutleniacze występują w jagodach, porzeczkach, malinach, wiśniach, czereśniach, jabłkach, orzechach. Kluczową rolę odgrywają również witaminy. Są one odpowiedzialne za wiele czynności, na przykład witamina A przyspiesza proces wymiany komórek, który umożliwia utrzymanie gładkiej i jędrnej skóry. Witaminy z grupy B są odpowiedzialne za łojotok, szarą cerę i ziemistość. Witamina C za pękające naczynka oraz trądzik. Witamina E odpowiada za wiotkość skóry a K za cienie pod oczami. Kluczem do sukcesu jest zdrowa żywność lub witaminowa suplementacja. Najlepiej wzbogacić swoją dietę o dużą porcję warzyw i owoców, które są największym źródłem witamin, a dodatkowo zawierają także antyoksydanty.

Jakie kosmetyki na piękną cerę?


O skórę dba się zarówno od wewnątrz, jak i z zewnątrz. Najlepsza ‘ochrona’ to kompleksowa pielęgnacja – stosując odpowiednią dietę oraz dobre kosmetyki. Jakie kosmetyki wybrać? Bioliq to produkty, które w swoim składzie posiadają naturalne olejki, które odpowiedzialne są za blask i dobrą kondycję skóry. Kosmetyki Bioliq to szeroki wybór kosmetyków – kremów, olejków, które przeznaczone są do każdego typu cery. Seria Bioliq powstała z największą dbałością o szczegóły, dlatego zyskuje coraz większe grono fanów. Łącząc zdrową dietę z kosmetykami Bioliq można mieć pewność, że dobrze dba się o skórę – zarówno z wewnątrz, jak i z zewnątrz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz