poniedziałek, 7 listopada 2016

Męski dylemat – kiedy zdecydować się na obrzezanie całkowite?

Obrzezanie w ostatnich latach stało się coraz bardziej popularne, może być wykonany w każdym wieku i niejednokrotnie stanowi jedyne rozwiązanie dla mężczyzn, którzy skarżą się na problem z oddawaniem moczu lub małą satysfakcję z seksu.

Obrzezanie całkowite – przed zabiegiem

Obrzezanie całkowite najczęściej przeprowadzane jest u noworodków i małych chłopców, jednak w tym wypadku wiek pacjenta nie ma znaczenia i zabieg może być wykonywany u mężczyzn w każdym wieku. Najczęstszą przyczyną wykonania zabiegu jest problem z oddawaniem moczu lub infekcja napletka. Obrzezanie wykonuje się również z przyczyn religijnych oraz zwyczajowych w wielu krajach na całym świecie.
Obrzezanie całkowite
 (źródło: http://zaufanekliniki.pl/obrzezanie-calkowite)

Po zbiegu obrzezania całkowitego


Po wykonanym zabiegu lekarz zakłada na penisa opatrunek –bandaż z parafiną, którego nie należy ściągać przez 48 godzin. Całkowite zagojenie się rany następuje po dwóch tygodniach. Efekt zabiegu jest trwały. Aby uniknąć niepożądanych powikłań należy unikać nadmiernego wysiłku oraz kąpieli w wannie. Dodatkowo lekarz może zalecić abstynencję seksualną oraz układania prącia do góry w celu zmniejszenia obrzęku. 

2 komentarze: